nasz patron

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta
Jan Paweł II

Biuletyn Informacji Publicznej

2014

Spotkanie wigilijne – 17.12.2014

 

Nasze spotkanie wigilijne zostało poprzedzone rozstrzygnięciem konkursu na „Najbardziej świąteczny i magiczny pokój”. Nasi podopieczni przez cały tydzień przygotowywali i dekorowali ozdobami swoje pokoje tak, by w dniu uroczystej wigilii wszystkie pokoje rozbłysły kolorowymi światełkami
Jak co roku na nasze zaproszenie odpowiedzieli Rodzice naszych dzieci oraz byli wychowankowie. Na spotkanie przybyli także zaproszeni goście, sponsorzy oraz przyjaciele naszego Domu, a wśród nich:

Pan Wojciech Rychlik – starosta

Pan Marcin Łabędzki – wicestarosta

Pan Mariusz Kubiak – dyrektor PCPR

Państwo Małgorzata i Dariusz Kubiak

Państwo Beata i Gabriel Skrzypczyńscy

Ksiądz Paweł Szudzik z parafii Korczew

Pan Tadeusz Goleczko – katecheta

Pani Joanna Kubik-Zakrzewska

Pani Lilianna Śpiewak z córką

Pan Edward Śmietański

Pani Joanna Jarosławska

Pan Leszek Błaszczyk

Po przywitaniu wszystkich gości nasi wychowankowie przedstawili krótki program artystyczny o tematyce świątecznej. Po nim nastąpiło odczytanie fragmentu Pisma Świętego i składanie sobie życzeń przy łamaniu się opłatkiem. Wsłuchując się w dźwięk kolęd wszyscy zasiedliśmy do stołu aby spożyć kolację wigilijną. Przybycie Mikołaja oznaczało, że nadszedł czas, na który wszyscy czekali. Z wierszykiem na ustach i życzeniami dla Mikołaja wszystkie dzieci odbierały paczki przygotowane specjalnie dla nich. Radości nie było końca!
Za ten uśmiech na twarzach naszych dzieci w tym szczególnym dniu pragniemy z całego serca podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości. Wszystkim życzymy wesołych świąt!

 

Więcej w galerii
 

Spotkania z Mikołajem – 30.11.2014, 06.12.2014 i 08.12.2014

 

W dniu 30 listopada najmłodsza grupa naszych wychowanków uczestniczyła w Integracyjnym Spotkaniu Mikołajkowym w Łodzi, organizowanym przez Fundację PKO Banku Polskiego wspólnie z Bankiem PKO BP. Dzieci miały okazję poznać polskie tradycje bożonarodzeniowe oraz nauczyć się przygotować świąteczne dekoracje na stół wigilijny. Spotkanie obfitowało w gry i zabawy utrzymane w świątecznej atmosferze oraz liczne konkurencje sportowe. Na dzieci czekał też słodki poczęstunek. Każde dziecko otrzymało od Mikołaja paczkę ze słodyczami.
W dniu 6 grudnia wychowankowie naszej placówki mogli obejrzeć w Teatrze Wielkim w Łodzi balet pt. „Dziadek do orzechów”. Organizator spektaklu Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna we współpracy z Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz licznymi sponsorami przygotowali dla wszystkich dzieci paczki świąteczne pełne łakoci. W przerwie spektaklu dzieci mogły się posilić oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich, min. malowanie twarzy, czy pokazy klaunów.
Natomiast w dniu 8 grudnia najmłodsze dzieci uczestniczyły w spotkaniu pn. Mikołajkowe Cuda” organizowanym w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz przez Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Dzieci i Młodzieży w Zduńskiej Woli. Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji m.in. odbył się pokaz sztuki magicznej w wykonaniu Mikołaja Kaczmarka, występy artystyczne wychowanków Domu Kultury w Zduńskiej Woli, Studia Tańca Anety Barton „Arabesque” oraz Centrum Rytmiki, Ruchu i Rozwoju Dziecka „RYTM” Agnieszki Grzegorzewskiej. Podczas spotkania każde dziecko zostało obdarowane słodkim prezentem.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

 

Andrzejki – 28.11.2014

 

Gdy w piątek 28 listopada pojawiły się w placówce panie wychowawczynie przebrane za wróżki – był to znak do rozpoczęcia magicznego wieczoru andrzejkowego, który jak zawsze obfitował w różne atrakcje. Tradycyjnie zabawę rozpoczął „wieczór z wróżbami”, czyli ulubiona część wieczoru naszych wychowanków. Dla każdego dziecka przygotowana była indywidualna wróżba z humorem. Wieczór jak zwykle zakończyła dyskoteka poprzedzona słodkim poczęstunkiem.

 

Bieg Niepodległości – 11.11.2014

 

Bieg Niepodległości pod hasłem: „Bieg otwartych serc” odbył się w Zduńskiej Woli już po raz trzeci w ramach powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W dniu 11 listopada na starcie pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego stawiło się 77 uczestników, wśród których był wychowanek naszej placówki Jakub Manikowski. Zawodnicy mieli do pokonania trasę ok. 10 – kilometrową ze Zduńskiej Woli do pomnika upamiętniającego odzyskanie niepodległości przy cmentarzu w Strońsku, gdzie znajdowała się meta biega. Również i tym razem nasz wychowanek podczas biegu dał z siebie wszystko i znalazł się na podium, zajmując trzecie miejsce! Otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową. Serdecznie gratulujemy!

 

Więcej w galerii
 

Wycieczka do Torunia – 18.10.2014

 

W dniu 18 października grupa naszych wychowanków wraz z wychowawcami wybrała się na wycieczkę do Torunia. Główną atrakcją turystyczną było zwiedzanie Starego i Nowego Miasta oraz ruin Zamku Krzyżackiego czyli Średniowiecznego Zespołu Miejskiego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Torunia zaczęliśmy jednak od Muzeum Piernika mieszczącego się w szesnastowiecznej piernikarni. Wszyscy zwiedzający mogli poznać tajniki wyrobu pierników oraz samodzielnie przygotować ciasto do wypieku swojego piernika.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Zebrane w nim pamiątki podróżnicze są plonem wielu wypraw po świecie . Mogliśmy zobaczyć tu biżuterię etniczną, stroje, przedmioty ze srebra i kamieni półszlachetnych, ozdoby plemienne i przede wszystkim niesamowite zdjęcia ze wszystkich zakątków świata.
Podczas spaceru po Starówce podziwialiśmy Krzywą Wieżę oraz dom i pomnik Mikołaja Kopernika.
W drodze powrotnej zawitaliśmy do Ciechocinka – znanego miasta uzdrowiskowego, w którym podziwialiśmy tężnie, czyli największą w Europie konstrukcję drewnianą do odparowywania wody z solanki.

 

Więcej w galerii
 

Warsztaty profilaktyki używania alkoholu, narkotyków i profilaktyki zachowań ryzykownych – 13.10.2014, 04.11.2014

 

13 października 2014 r. w Domu Dziecka im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wojsławicach odbyły się warsztaty z zakresu profilaktyki. Warsztaty dotyczyły profilaktyki używania alkoholu, narkotyków ze szczególnym naciskiem na marihuanę oraz profilaktyki zachowań ryzykownych. Zajęcia nastawione były na poszerzenie świadomości i wiedzy oraz wzbudzania autorefleksji. Pierwsza część ukierunkowana była na poznanie się, określenie swej motywacji, oczekiwań co do zajęć oraz ich zasad. Kolejnym etapem było wspólne omawianie aspektów prawnych, przekonań nt. zażywania narkotyków, picia alkoholu, bądź innych substancji odurzających. Grupa na końcu pracowała nad znalezieniem różnych przyczyn sięgania po substancje odurzające, a także skutków zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Wszystko to działo się w formie luźnej wymiany, z podkładem muzycznym.
Warsztaty były prowadzone przez panią Joannę Sawicz – Kociubińską.
Pani Joanna jest psychoterapeutką Gestalt w procesie certyfikacji.
Ukończyła kierunek Pedagogiki Pracy Socjalnej na Uniwersytecie Zielonogórskim w 2003 r. Od 2009 r. jest Specjalistą Psychoterapii Uzależnień. Pozostaje pod stałą superwizją w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Od blisko 10 lat jest zaangażowana w profesjonalną pomoc innym ludziom: pracowała jako kurator społeczny w Łodzi; jako terapeuta uzależnień w Wojewódzkim Ośrodku Leczenia Uzależnień w Łodzi oraz w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Warcie. W latach 2010 – 2013 pracowała w Fundacji Pharos, gdzie zajmowała się tworzeniem oraz prowadzeniem warsztatów dla dzieci, młodzieży oraz rodziców. Aktualnie prowadzi prywatny gabinet psychoterapii w Zduńskiej Woli.
W dniu 4 listopada odbyła się na terenie placówki druga część warsztatów profilaktycznych prowadzonych przez panią Joannę Sawicz – Kociubińską.

 

 

Dzień Chłopaka – 30.09.2014

 

W dniu 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji dla wszystkich chłopców z naszej placówki zorganizowano wyjazd do Aquaparku „Fala” w Łodzi w dniu 29 września. Pod czujnym okiem wychowawców nasi podopieczni mogli spędzić beztrosko chwile, kąpiąc się i korzystając z innych atrakcji wodnego parku. Po dwugodzinnym relaksie na basenie wszyscy udali się na posiłek do restauracji McDonald’s.
Następnego dnia czekała na chłopców niespodzianka przygotowana przez żeńską część naszego Domu Dziecka. Dziewczynki z pomocą wychowawczyni przygotowały część artystyczną, a następnie wręczyły chłopcom prezenty. Na zakończenie nie zabrakło jak zawsze słodkiego poczęstunku.

 

Więcej w galerii
 

Bieg Maksy Mila – 21.09.2014

 

W Zduńskiej Woli odbył się II Międzynarodowy Bieg Uliczny Maksy Mila ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego na dystansie 10 mil franciszkańskich, czyli 16 670 m – bo taki właśnie numer miał w obozie Auschwitz św. Maksymilian. W biegu tym wzięli udział  zawodnicy nie tylko z całej Polski, ale także z zagranicy. Biegacze wystartowali spod domu urodzin – dziś Muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbe. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę z numerem, a ci, którzy ukończyli bieg – pamiątkowy medal. Bieg wygrał Artur Kozłowski – mistrz Polski w biegach długodystansowych. Z dumą informujemy, że jednym z zawodników, który ukończył bieg był nasz wychowanek Jakub Manikowski z numerem 42.  Serdecznie mu gratulujemy!

Więcej zdjęć
 

Pożegnanie lata – 13.09.2014

 

W dniu 13 września w gospodarstwie agroturystycznym w Górach Prusinowskich zorganizowaliśmy imprezę plenerową na zakończenie lata. Przy okazji świętowaliśmy urodziny wychowanków, którzy w miesiącach wakacyjnych oraz we wrześniu obchodzili swoje urodziny. Jak zawsze na dzieci czekała przejażdżka bryczką oraz jazda konna. Po wspólnej zabawie na wszystkich czekało ciepło ogniska i pieczone nad nim apetyczne kiełbaski. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do placówki.

Więcej zdjęć
 

„Więź jako czynnik chroniący rozwój” – szkolenie pracowników

 

W dniach 25 – 26.08.2014 pracownicy Domu Dziecka brali udział w szkoleniu pt. „Więź jako czynnik chroniący rozwój” prowadzonym przez panią Teresę Jadczak – Szumiło z Centrum Psychologicznego ITEM z Żywca. Na szkoleniu omawiane były m.in. pojęcia oraz style związane z teorią przywiązania. Ciekawy temat szkolenia zainteresował wszystkich biorących w nim udział, ponieważ zdobyta wiedza będzie z pewnością wykorzystana w pracy z dziećmi. Z niecierpliwością czekamy na drugi etap szkolenia.

Więcej zdjęć
 

15-lecie Powiatu Zduńskowolskiego – 14.08.2014

 

W dniu 14 sierpnia w ramach V Powiatowych Dni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego obchodzono 15-lecie Powiatu Zduńskowolskiego. Z tej okazji odbyła się na Pasażu Rajczaka prezentacja jednostek powiatowych. Dom Dziecka w Wojsławicach został zaproszony do wzięcia udziału w prezentacji, na której wystawił prace wychowanków pod wspólnym tytułem: „Powiat w oczach dzieci z Domu Dziecka w Wojsławicach”. Osoby przybyłe na wystawę mogły podziwiać prace naszych podopiecznych, a także otrzymać ulotkę informacyjną na temat placówki w Wojsławicach. Na zakończenie wystawy pan Wojciech Rychlik – Starosta Zduńskowolski wręczył wszystkim biorącym udział w prezentacji okolicznościowe medale z okazji 15-lecia Powiatu Zduńskowolskiego.

 

Więcej zdjęć
 

Prace plastyczne prezentowane na wystawie

 

Więcej zdjęć
 

Dzień Dziecka – 01.06.2014

 

W niedzielę 1 czerwca dzieci z naszej placówki dzięki zaprzyjaźnionemu sponsorowi Firmie Borg Automotive ze Zduńskiej Woli mogły wraz z opiekunami wyjechać do Łodzi do kina. Młodsi obejrzeli bajkę natomiast starsi film dla młodzieży. Pomysłodawcą tego wyjazdu była pani Izabela Ways – dyrektor firmy Borg Automotive , której serdecznie dziękujemy za pamięć o naszych dzieciach w dniu ich święta.
W dniu 2 czerwca nasz Dom Dziecka odwiedzili pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli. Oni również przygotowali dla wychowanków niespodziankę z okazji Dnia Dziecka: gry i zabawy ruchowe. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursach otrzymały nagrody: zabawki, przybory szkolne oraz gry planszowe. Słodki poczęstunek był miłym akcentem na zakończenie tego dnia.

Więcej zdjęć

 

Majówka – 24.05.2014

 

Słoneczna pogoda zachęciła nas do spędzenia majowego weekendu w zaprzyjaźnionym gospodarstwie agroturystycznym. Na dzieciaki czekały atrakcje, takie jak: przejażdżka bryczką, jazda konna oraz gry i zabawy przygotowane przez wychowawców placówki. Nikt podczas naszej majówki nie mógł czuć się głodny, bowiem na wszystkich czekało ognisko i każdy mógł sam upiec sobie kiełbaskę. Na deser wszyscy zostali poczęstowani tortem urodzinowym przygotowanym dla wychowanków, którzy w tym miesiącu obchodzili swoje urodziny.
Dzień ten minął nam bardzo szybko i już od dziś czekamy na przyszłoroczną majówkę!

Więcej zdjęć

 

V Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Nadzieja na Mundial” – 26.04.2014

 

Dziesięcioro naszych wychowanków zostało wybranych do reprezentowania placówki w V Mistrzostwach Polski Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Nadzieja na Mundial”, które odbyły się 26 kwietnia w Warszawie. Dzięki naszym wspaniałym Sponsorom, którzy zechcieli wspomóc nas w przygotowaniach do tej imprezy, nasze dzieciaki otrzymały profesjonalne stroje piłkarskie, dresy oraz buty sportowe. Drużyna wraz z trenerem i opiekunami została zaproszona do Warszawy już 25 kwietnia, bowiem Sponsor przygotował dla nich niespodziankę: zwiedzanie Stadionu Narodowego. Po obiedzie czekał ich spacer po Warszawie, a w godzinach popołudniowych pod okiem trenera odbyli trening na boisku Agrykoli.
W sobotę 26 kwietnia do naszej drużyny dołączyli pozostali wychowankowie wraz z panią dyrektor i wychowawcami, aby kibicować i wspierać naszą reprezentację. Impreza rozpoczęła się o godzinie 9. Nasza drużyna „Companionship Wojsławice” pod wodzą trenera Jarka rozpoczęła zmagania w fazie grupowej. W strugach deszczu nasi wychowankowie dali z siebie wszystko walcząc o każdą piłkę i ciesząc się z każdej zdobytej bramki. I choć nie udało im się awansować do dalszych rozgrywek, radość z udziału w tak wspaniałej imprezie była ogromna. Spotkanie z innymi wychowankami z domów dziecka z całej Polski oraz Gwiazdami piłki nożnej na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dziękujemy Organizatorom za wspaniałe przyjęcie, serdeczną atmosferę oraz prezenty, które otrzymali zawodnicy. Już od dziś z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne mistrzostwa w przyszłym roku, do których będziemy się przygotowywać przez cały rok. Wierzymy, że dzięki wytrwałej pracy uda nam się krok po kroku dojść do celu czyli do zdobycia Pucharu Mistrzostw Polski!

Więcej zdjęć

 

Koszyczek wielkanocny – 14.04.2014

 

Jak co roku organizujemy w naszej placówce spotkanie świąteczne pn. „Koszyczek wielkanocny”.
W tym roku odbyło się ono w dniu 14 kwietnia. Miło jest nam wszystkim świętować w gronie najbliższych, dlatego też gośćmi specjalnymi są jak zawsze rodzice naszych dzieci. Swoją obecnością zaszczycił nas również pan Mariusz Kubiak – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli.
Na początku spotkania skierowała do nas słowo pani dyrektor Domu Dziecka – Monika Walczak, która w imieniu swoim i pracowników złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Następnie głos zabrały dzieci, które w krótkim programie artystycznym opowiedziały o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Po występie przyszedł czas na posiłek, a po nim wychowankowie razem ze swoimi rodzicami i wychowawcami przystąpili do robienia kartek wielkanocnych. Czas upłynął nam w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze.

Więcej zdjęć

Zjazd Dzieci i Młodzieży po Przeszczepie Serca – 11.04.2014

 

Kolejny już raz nasi wychowankowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Zjeździe Dzieci i Młodzieży po Przeszczepie Serca organizowanym w hotelu „Biesiada” w Zduńskiej Woli w dniach 11-13.04.2014r. W tym roku odbył się jubileuszowy dziesiąty zjazd, który obfitował w rozmaite atrakcje. Głównym celem zjazdów jest promowanie idei przeszczepów oraz oświadczeń woli, dzięki którym można uratować drugiej osobie życie.
Nasi podopieczni zostali zaproszeni na dyskotekę organizowaną dla dzieci po przeszczepie. Była to doskonała okazja do poznania nowych osób i wysłuchania historii ich życia.
Ogromną niespodzianką było dla wszystkich spotkanie ze złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Soczi – panem Zbigniewem Bródką, który tego dnia przybył do Zduńskiej Woli. Wspólne zdjęcia oraz autografy otrzymane na pamiątkę pozostaną dla naszych wychowanków miłym wspomnieniem tego zjazdu.

Więcej zdjęć

Śpiewające powitanie wiosny

 

 

Marzec miesiącem profilaktyki

 

W naszej placówce dbamy o harmonijny i wszechstronny rozwój wychowanków. Staramy się chronić naszych podopiecznych przed negatywnym wpływem czynników mogących zagrażać ich prawidłowemu rozwojowi i zachowaniu. W tym celu stosujemy szeroko rozumiane działania profilaktyczne polegające nie tylko na ukazywaniu destrukcyjnych zachowań, ale także na wypełnianiu czasu przyjazną i bezpieczną zabawą.

 

 

W dniu 7 marca najstarsi wychowankowie naszej placówki uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez Fundację Pharos ze Zduńskiej Woli. Pan Piotr Sawicz-Kociubiński poprowadził zajęcia pt. „Kontrola nad własnym życiem w kontaktach młodego dorosłego z alkoholem” skierowane do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem zajęć było m.in. utrwalanie postaw abstynenckich i prozdrowotnych, zwiększanie świadomości w obszarze zachowań ryzykownych, omawianie zachowań bezpiecznych w kontaktach z alkoholem czy zmniejszanie liczby młodych dorosłych pijących alkohol. Wychowankowie dowiedzieli się czym jest alkohol i jakie szkody zdrowotne wywołuje jego nadużywanie oraz jaka jest diagnoza modelu używania alkoholu w Polsce.

 

 

Kolejnym wydarzeniem był wyjazd na spektakl „Fade out” w Łódzkim Domu Kultury w dniu 27 marca. To monodram wielokrotnie nagradzany na różnych przeglądach teatrów, w którym główna rolę zagrała Angelika Chałubek. Spektakl ten dotyka problemów młodzieży, takich jak: odrzucenie, brak akceptacji otoczenia i porozumienia z dorosłymi. Jest próbą odpowiedzi na pytanie dlaczego młodzi ludzie uciekają od rzeczywistości np. w anoreksję. Przedstawienie to miało na celu uwrażliwienie jego odbiorców na problemy społeczne młodych, którzy nie umiejąc sobie poradzić w życiu ulegają destrukcyjnym zachowaniom.

 

 

Przygotowaliśmy też coś dla naszych najmłodszych wychowanków, którzy 29 marca mieli okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych: „Papier-plakat-afisz-teatr” organizowanych przez Dom Papiernika w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej. Warsztaty te miały na celu zapoznanie dzieci z historią tworzenia i zastosowaniem papieru oraz jego rolą w teatrze. Podczas zajęć dzieci uczyły się współpracy i rozwijały kreatywne myślenie wykorzystane później w tworzeniu prac. Wspólna praca, a jednocześnie zabawa pozwoliła dzieciom w twórczy sposób spędzić czas na działaniach, które sprzyjają ich prawidłowemu i zdrowemu rozwojowi.

Więcej zdjęć

Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

 

Informujemy, iż wychowankowie naszej placówki zostali zaproszeni do udziału w V Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Nadzieja na Mundial”, które odbędą się w dniu 26 kwietnia 2014r na Stadionie przy ulicy Obrońców Tobruku w Warszawie. Spośród naszych wychowanków wybrana została dziesięcioosobowa grupa dziewcząt i chłopców. W chwili obecnej trwają intensywne przygotowania i treningi pod okiem trenerów: pana Romana Filipiaka i pana Jarosława Bomby – nauczycieli Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.
A to nasze pierwsze zmagania z piłką

Więcej zdjęć

Ferie zimowe 2014r.

 

Grupa naszych wychowanków uczestniczyła w wypoczynku feryjnym w miejscowości Piwniczna Zdrój w okresie od 26.01.2014 do 01.02.2014r. Wypoczynek organizowany był przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Sieradza. Głównym punktem wypoczynku zimowego była nauka jazdy na nartach na terenie kompleksu Wierchomla – Dwie Doliny Muszyna, gdzie znajduje się wiele wyciągów z licznymi trasami. Wychowankowie mieli także okazję zwiedzić Krynicę Zdrój i jej najciekawsze turystycznie miejsca. Wypoczynkowi towarzyszyły ciekawe zajęcia rekreacyjne oraz zabawy integracyjne. Nasi podopieczni bardzo miło wspominają ten wyjazd.

Więcej zdjęć

Noworoczny obiad z gwiazdami – 11.01.2014r.

 

Wychowankowie naszej placówki zostali zaproszeni przez panią Verenę Jarczyńską – właścicielkę restauracji Jeff’s w Warszawie oraz panią Bognę Sworowską – współorganizatorkę, na “Noworoczny Obiad z Gwiazdami”, który w tym roku odbył się już po raz dziewiąty. Wraz z innymi zaproszonymi dziećmi z domów dziecka z całej Polski, nasi podopieczni mieli okazję osobiście poznać aktorów, muzyków i sportowców, którzy tego dnia wcielając się w role kelnerów serwowali dzieciakom smakołyki. Gwiazdy chętnie i z uśmiechem rozdawały autografy, pozowały do zdjęć i opowiadały o swojej pracy. Na zakończenie każde dziecko otrzymało wielką paczkę z prezentami przygotowaną przez sponsorów i przyjaciół Noworocznego Obiadu z Gwiazdami.

Więcej zdjęć

Wizyta w Pałacu Prezydenckim – 11.01.2014r.

 

Tego samego dnia czekała nas jeszcze jedna niespodzianka. Pierwsza Dama – pani Anna Komorowska zaprosiła dzieci z domów dziecka na tort do Pałacu Prezydenckiego. Wśród zaproszonych gości była m.in. pani Anna Czartoryska-Niemczycka, pani Joanna Sarapata i pan Rafał Olbiński. W czasie spotkania pani Anna Komorowska złożyła dzieciom noworoczne życzenia, pozowała do zdjęć, a także wręczyła przedstawicielom każdej z placówek pamiątkowe książeczki. Na koniec przygotowała dla dzieci jeszcze jedną niespodziankę: możliwość zwiedzenia Pałacu Prezydenckiego.
Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci!
Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że na twarzach naszych dzieci zagościł uśmiech. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Vereny Jarczyńskiej oraz pani Bogny Sworowskiej – naszych „pięknych aniołów”.

Więcej zdjęć