nasz patron

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta
Jan Paweł II

Biuletyn Informacji Publicznej

2016

Wigilia – 16.12.2016r

W tym dniu organizowaliśmy w naszej placówce uroczystą wigilię, na którą przybyło wielu zaproszonych gości, sponsorów, naszych przyjaciół, wolontariuszy, a przede wszystkim rodziny naszych podopiecznych. Jak zawsze najmłodsza grupa wychowanków przygotowała pod okiem opiekuna krótką inscenizację o tematyce świątecznej. Po wspólnej wieczerzy, łamaniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń przyszedł czas na wizytę św. Mikołaja, na którego dzieci czekały już od samego rana.

Dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji wieczerzy wigilijnej oraz prezenty przekazane dla naszych dzieci.

Wigilia 2016 Wigilia 2016 Wigilia 2016

Więcej zdjęć w galerii

 

Moto Mikołaje – 10.12.2016r

Dnia 10 grudnia do naszej placówki przybyli motocykliści ze Zduńskiej Woli i okolic ubrani w stroje św. Mikołaja. Przygotowali dla naszych dzieci paczki oraz torby ze słodyczami, które  wręczali indywidualnie każdemu dziecku. Po słodkim poczęstunku motocykliści zabrali dzieci na krótką przejażdżkę wokół placówki.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i miłą niespodziankę!

Motomikołaje Motomikołaje Motomikołaje

Więcej zdjęć w galerii

 

 

Folwark Konny w Hermanowie

W dniach 2-4 grudzień 2016r najmłodsi wychowankowie naszej placówki wypoczywali         w Folwarku Konnym w Hermanowie na zaproszenie państwa Sławomiry i Jarosława Połczyńskich. Państwo Połczyńscy zrobili nam wspaniały prezent goszcząc nas w swojej posiadłości. Dzieci podczas pobytu uczyły się jazdy konnej, brali udział w zajęciach integracyjnych i miło spędzały czas.

Dziękujemy Państwu  za tak wspaniały dar serca dla naszych dzieci!

Folwark Konny w Hermanowie Folwark Konny w Hermanowie Folwark Konny w Hermanowie

Więcej zdjęć w galerii

 

Andrzejki – 25.11.2016

Jak co roku w naszej placówce pod koniec listopada organizowana jest impreza andrzejkowa. Wychowawczynie przebrane za wróżki przepowiadały przyszłość, a dzieciaki z zainteresowaniem i uśmiechem przyjmowały wróżby. Na zakończenie zabawy na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Andrzejki 2016 Andrzejki 2016 Andrzejki 2016

Więcej zdjęć w galerii

 

Koncert „Tau” – 23.11.2016

Tego dnia w ośrodku przy Parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli odbył się koncert rapera Tau. Wychowankowie, którzy mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu byli bardzo zadowoleni, tym bardziej że artysta znalazł czas, by z nimi porozmawiać, zrobić zdjęcie i rozdać autografy. Młodzież otrzymała od rapera płytę z jego podpisem.

Koncert TAU Koncert TAU Koncert TAU

Więcej zdjęć w galerii

 

Dzień Seniora – 17.11.2016

W dniu 17 listopada najmłodsza grupa naszych milusińskich wybrała się wraz z opiekunem do Domu Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli, by z okazji Dnia Seniora wręczyć podopiecznym tamtejszej placówki przygotowaną niespodziankę. Samodzielnie upieczone babeczki były prezentem od wszystkich wychowanków dla seniorów, którzy 14 listopada obchodzili swoje święto. Wizyta w placówce była okazją do rozmów i spędzenia czasu z osobami starszymi, których bardzo ucieszyła wizyta naszych dzieci.

 

„Alpaca Day” – 12.11.2016r

W dniu 12 listopada grupa najmłodszych wychowanków naszej placówki wraz z opiekunem wybrała się do miejscowości Gajewniki na imprezę zorganizowaną dla miłośników alpak –  „Alpaca Day”. Dzieci mogły z bliska zobaczyć i poznać te zwierzęta, jak również dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na ich temat. Obejrzały również wyroby wykonane z włókna tych zwierząt. Spotkanie z tymi niezwykle sympatycznymi zwierzętami było ciekawym doświadczeniem dla naszych dzieci.

Alpaca Day Alpaca Day Alpaca Day

Więcej zdjęć w galerii

 

Wyjazdy do kina

W dniu 30 października wszyscy wychowankowie wraz z opiekunami wybrali się do kina Cinema City w łódzkiej Manufakturze na bajkę „Bociany”. Dnia 5 listopada wychowankowie obejrzeli w kinie Ratusz w Zduńskiej Woli  film „e” a w dniu 11 listopada bajkę „Trolle”.

 

bociany Osobliwy dom pani Peregrin Trolle

Zabawa w „Ceramilandii” – 29.10.2016r

Dnia 29 października nasi najmłodsi wychowankowie wraz z wychowawcą pojechali na wycieczkę do Parku Rozrywki „Ceramilandia” w Lutomiersku. Uczestniczyli tam w warsztatach ceramicznych, podczas których mogli zapoznać się z procesem produkcji ceramiki oraz zwiedzić wystawę ceramiki. Na koniec uczestniczyli w warsztatach dydaktyczno – ceramicznych, na których mogli samodzielnie wykonać swoje prace i zabrać je ze sobą. „ Ceramilandia”  to kraina nauki i rozrywki, w której każde dziecka znajdzie coś dla siebie, a wszystko to w atmosferze zabawy i śmiechu.

Ceramilandia 20161029_144241 Ceramilandia

Więcej zdjęć w galerii

 

Warsztaty fotograficzne – 22.10.2016

W dniu 22 października na terenie Domu Dziecka odbyły się warsztaty Ekologicznej Edukacji Filmowej przygotowane dla nas przez Wytwórnię Filmów Oświatowych z Łodzi. Warsztaty prowadził znany operator filmowy, reżyser i scenarzysta Pan Roman Dębski. Tematem warsztatów była fotografia przyrodnicza. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze sztuką i tajnikami wykonywania zdjęć i tworzenia filmów przyrodniczych. Po wysłuchaniu krótkiego wykładu, wychowankowie mogli samodzielnie wykonywać zdjęcia w różnych wersjach i różnego rodzaju sprzętem fotograficznym. Z entuzjazmem także odegraliśmy scenę jadącego pociągu, po to by Pan Roman mógł stworzyć z tego krótki filmik.

Serdecznie dziękujemy WFO i Panu Romanowi za miło spędzony czas i możliwość nabycia nowych doświadczeń

warsztaty Ekologicznej Edukacji Filmowej warsztaty Ekologicznej Edukacji Filmowej warsztaty Ekologicznej Edukacji Filmowej

Więcej zdjęć w galerii

 

Wizyta naszego Sponsora z Warszawy- 30.09.2016

W dniu 30 września do naszego Domu Dziecka przyjechał pan dyrektor oraz pracownicy firmy IPSEN Poland Sp. z o.o. z Warszawy – nasz sponsor, dzięki któremu możemy realizować projekt „Korepetycje”. Nasi goście chcieli aktywnie spędzić ten dzień z dziećmi. Swoją wizytę rozpoczęli od zwiedzania Domu Dziecka i rozmowy z naszymi wychowankami. Następnie udaliśmy się wszyscy na salę gimnastyczną w ZSRCKU i tam nasi wychowankowie rozegrali mecz piłki nożnej z pracownikami firmy IPSEN. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 13:10. Po meczu wróciliśmy na teren placówki, gdzie kontynuowaliśmy wspólną zabawę. „Randka w ciemno” przyciągnęła uwagę wszystkich, gdyż co chwilę można było usłyszeć radosne śmiechy zarówno uczestników zabawy, jak   i widzów. Ostatnim sportowym punktem programu były rozgrywki w ping-ponga oraz wyścigi w workach. Po wyczerpujących zmaganiach sportowych przyszedł czas na posiłek i pyszny tort przygotowany specjalnie dla naszych gości. Na koniec spotkania nasze dzieci przygotowały prezenty dla wszystkich – ręcznie malowane kubki. W tym dniu obchodziliśmy również Dzień Chłopaka, z tej okazji dziewczynki wręczyły wszystkim chłopcom – tym dużym i małym – prezenty. Nasi podopieczni otrzymali również prezenty od dyrektora i pracowników firmy IPSEN. Ten dzień upłynął nam w niezwykle miłej atmosferze.

Dziękujemy panu dyrektorowi oraz pracownikom firmy IPSEN Poland Sp. z o.o. za wizytę  w naszej placówce, prezenty i pomoc finansową, dzięki której możemy realizować projekt „Korepetycje”!

Odwiedziny sponsora Odwiedziny sponsora Odwiedziny sponsora

Więcej zdjęć w galerii

Energylandia – 24.09.2016

W sobotę 24 września wychowankowie naszej placówki wraz z opiekunami pojechali do parku rozrywki „Energylandia” w miejscowości Zator. Był to prezent od pani dyrektor dla wszystkich naszych podopiecznych z okazji 10-lecia powstania placówki. Zarówno Ci młodsi, jak i starsi wychowankowie przeżyli dzień pełen wrażeń i świetnej zabawy.

Serdecznie dziękujemy!

Energylandia Energylandia Energylandia

Więcej zdjęć w galerii

 

2 PKO Bieg Charytatywny w Łodzi – 17.09.2016

W dniu 17 września na stadionie AZS w Łodzi rozegrano 2.PKO Bieg Charytatywny. W tym roku wszyscy uczestnicy biegu w Łodzi wybiegali pieniądze na posiłki dla podopiecznych naszego Domu Dziecka. Łącznie przebiegli oni 2435 okrążeń. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników biegu Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże ok. 50 tys. naszej placówce na posiłki dla dzieci. Ambasadorem PKO Biegu Charytatywnego w Łodzi był Artur Partyka. Nie mogło tego dnia zabraknąć naszych wychowanków na stadionie, którzy głośno dopingowali wszystkich uczestników.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom biegu  oraz Fundacji PKO Banku Polskiego za przekazane pieniądze!

2 Bieg charytatywny PKO Bank Polski 2 Bieg charytatywny PKO Bank Polski 2 Bieg charytatywny PKO Bank Polski 2 Bieg charytatywny PKO Bank Polski

10-lecie Domu Dziecka – 09.09.2016

Dnia 9 września 2016 roku obchodziliśmy uroczyście 10-lecie istnienia naszej placówki. Wielu wspaniałych gości oraz byłych wychowanków przyjęło zaproszenie i razem z nami świętowało ten wyjątkowy dzień. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym w Korczewie. Po mszy udaliśmy się do placówki, gdzie nastąpiło powitanie wszystkich gości przez panią dyrektor. Następnie przyszedł czas na występ naszych wychowanków, którzy pod okiem wychowawcy przygotowali bajkowy program artystyczny. Krótka prezentacja multimedialna przypomniała wszystkim, jak przez te 10 lat zmieniała się nasza placówki i wychowankowie. Uroczysty obiad i tort przygotowany specjalnie na tę okazję zakończył oficjalną część programu. Po niej nastąpił czas zabaw na świeżym powietrzu. Najmłodsi wychowankowie brali udział w grach przygotowanych specjalnie dla nich; starsi zaś rozgrywali mecz w buble football oraz uczestniczyli w innych zabawach z użyciem bąbelkowych kul. Mogli także spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach. Wszystkim zabawom towarzyszył radosny śmiech naszych dzieci i przyjazna atmosfera. Z pewnością był to wyjątkowy dzień dla nas wszystkich.

Z okazji 10-lecia powstania naszej placówki pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przez ten czas w jakikolwiek sposób wspierali nasz Dom Dziecka. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdy nawet najmniejszy gest życzliwości oraz otwarte serce pamiętając o tym, że więcej radości jest w dawaniu niż braniu!

 

10-lecie 10-lecie 10-lecie

Więcej zdjęć w galerii

 

 

 

Sztafeta sportowa – 22.06.2016

W dniu 22 czerwca na terenie naszej placówki zorganizowaliśmy sztafetę sportową na zakończenie roku szkolnego. Dzieciaki brały też  udział w innych konkurencjach sportowych przygotowanych specjalnie na tę okazję. Po zmaganiach sportowych mogliśmy zasiąść wspólnie do stołu i zjeść kiełbaskę z grilla. Tego też dnia jeden z naszych wychowanków obchodził swoje 18-te urodziny. Po złożeniu życzeń i wręczeniu prezentu wszyscy mogli poczęstować się pysznym tortem urodzinowym. Piękna pogoda tego dnia sprzyjała świetnej zabawie na świeżym powietrzu.

Sztafeta sportowa Sztafeta sportowa Sztafeta sportowa

Więcej zdjęć w galerii

25-lecie firmy Borg Automotive – 18.06.2016

Z okazji 25-lecia istnienia firma Borg Automotive Sp. z o.o. ze Zduńskiej Woli zaprosiła naszych podopiecznych na piknik rodzinny organizowany w Restauracji „Amadeusz”. Dzieciaki mogły korzystać z licznych atrakcji, takich jak: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny czy karuzele. Na wszystkich czekały też smakowite przekąski oraz napoje. Wielką atrakcją dla dzieci był przyjazd wozu strażackiego oraz kąpiel w pianie.

Serdecznie dziękujemy firmie Borg Automotive za zaproszenie oraz życzymy wielu sukcesów i owocnych lat działalności.

 

Piknik integracyjny – 17.06.2016

W dniu 17 czerwca grupa naszych wychowanków uczestniczyła w Pikniku integracyjnym „Pod akacjami” na terenie MGOK w Szadku. Organizatorem imprezy były jednostki organizacyjne pomocy społecznej Powiatu Zduńskowolskiego. Piknik ten był okazją do integracji osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. Imprezie towarzyszył szereg gier, zabaw i konkursów. Za udział w zawodach sportowych i za zajęcie czołowych miejsc, nasi wychowankowie otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Wspólnej zabawie sprzyjał czas spędzony na świeżym powietrzu.

Piknik Integracyjny Piknik Integracyjny Piknik Integracyjny

Więcej zdjęć w galerii

Dzień Dziecka 2016

Dnia 2 czerwca pedagog naszej placówki wraz z najmłodszymi pociechami zostali zaproszeni na Powiatowy Dzień Dziecka organizowany przez Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej   w Zduńskiej Woli. Na dzieci czekały liczne atrakcje, m.in. lody, wata cukrowa, malowanie twarzy czy różne gry i zabawy na świeżym powietrzu.

W dniu 4 czerwca grupa naszych podopiecznych wraz z wychowawcą pojechała do Bełchatowa na zaproszenie Szkoły Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego na organizowany tam piknik rodzinny. Dzieciaki mogły bawić się na ogromnych dmuchanych zjeżdżalniach i trampolinach, mogły skorzystać z przejażdżki na motocyklu i quadzie, a także puszczać wielkie bańki mydlane. Miały też możliwość obejrzeć z bliska prawdziwy wóz strażacki. Dziewczynki chętnie uczestniczyły w malowaniu twarzy oraz przebierały się w bajkowe kostiumy. W wolnej chwili dzieci mogły zjeść kiełbaskę z grilla oraz częstować się przygotowanymi słodkościami. Wszyscy uczestniczyli też w modlitwie wspólnotowej    i otrzymali od organizatorów symboliczne upominki.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Dzień Dziecka Bełchatów Dzień Dziecka Bełchatów Dzień Dziecka Bełchatów

Więcej zdjęć w galerii

 

Turnus rehabilitacyjny w Ustce

W dniach 16-29.05.2016r dwoje naszych wychowanków wraz z opiekunem i rodzicem przebywało na turnusie rehabilitacyjnym w Ustce. Oprócz codziennych zabiegów leczniczo – rehabilitacyjnych dzieci mogły popołudniami zwiedzać miasto, a w nim m.in. port, promenadę, Bunkry Bluchera, Muzeum Chleba czy przejechać się ciuchcią po mieście. Zwiedziły też Dolinę Charloty z Fokarium, gdzie mogły zobaczyć z bliska karmienie i tresurę fok. W wolnych chwilach chodziły też na plażę by odpocząć nad brzegiem morza.

USTKA USTKA USTKA

Więcej zdjęć w galerii

Majówka w Burzeninie – 21.05.2016

Dzień 21 maja spędziliśmy wszyscy bardzo aktywnie na świeżym powietrzu w Sportowej Osadzie w Burzeninie. Zaraz po przyjeździe na miejsce udaliśmy się na ściankę wspinaczkową oraz do parku linowego. Dzieciaki pomimo początkowego strachu i obaw przed wyzwaniem, z wielką radością i ochotą wspinały się i pokonywały kolejne przeszkody na wysokościach. Kolejnym punktem programu były przejażdżki na quadach, które były tego dnia największą atrakcją dla naszych dzieci. Po smacznym obiedzie mieliśmy czas wolny, który wychowankowie wykorzystali na grę w kosza, piłkę nożną oraz badmintona. Mogli też korzystać z sali gier, w której były stoły do ping-ponga oraz bilard. Tego dnia swoje urodziny obchodziło dwoje wychowanków, dla których z tej okazji przygotowano wspaniały tort.      Na zakończenie dnia mogliśmy wszyscy razem spotkać się podczas wspólnego pieczenia kiełbasek na ognisku.

Majówka w Burzeninie Majówka w Burzeninie Majówka w Burzeninie Majówka w Burzeninie

Więcej zdjęć w galerii

 Sakrament Bierzmowania – 20.05.2016

W dniu 20 maja pięcioro podopiecznych naszej placówki przyjęło z rąk Jego Ekscelencji księdza Biskupa Stanisława Gębickiego Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Naszym młodym wychowankom życzymy, aby Duch Święty umacniał ich na drodze wiary.   

Bierzmowanie Bierzmowanie Bierzmowanie

 

Uroczystość I Komunii św. – 15.05.2016

W dniu 15 maja jedna z naszych wychowanek przystąpiła do I Komunii św. w kościele parafialnym w Korczewie. W uroczystości tej wzięła udział najbliższa rodzina dziewczynki,   a także pani dyrektor, wychowawcy oraz wychowankowie naszego domu. Po zakończonej uroczystej Mszy św. w kościele, zebrani goście udali się na świąteczny obiad i poczęstunek do placówki. Naszej wychowance życzymy, aby Pan Jezus na zawsze zamieszkał w jej serduszku!

Komunia Święta Komunia Święta Komunia Święta

 

 

Wycieczka do Warszawy – 14-15.05.2016

Jeden z majowych weekendów grupa naszych wychowanków spędziła w Warszawie. Pretekstem do wyjazdu do stolicy była organizowana w tych dniach „Noc Muzeów”. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Starówkę oraz podziwialiśmy Warszawę z tarasu widokowego. Wieczorem udaliśmy się do Klubowego Muzeum Legii Warszawa, gdzie mogliśmy obejrzeć zdjęcia oraz liczne trofea i medale zdobywane przez legionistów. Następnie dotarliśmy na plac przed Ministerstwem Sprawiedliwości, gdzie mogliśmy zapoznać się z metodami pracy pracowników Służby Więziennej oraz zobaczyć prezentację umiejętności Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej. Dzieciaki mogły od środka zobaczyć samochód SW, a także przyjrzeć się z bliska elementom umundurowania i wyposażenia pracowników tych służb. Drugiego dnia oglądaliśmy stolicę z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Odwiedziliśmy też galerię „Złote tarasy”. Na koniec odbyliśmy krótką  przejażdżkę warszawskim metrem.

 

Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy

Więcej zdjęć w galerii

 

Koszyczek wielkanocny – 22.03.2016

To przedświąteczne spotkanie przy wspólnym stole było okazją do spędzenia czasu dzieci        z rodzinami zaproszonymi z tej okazji do placówki. Uroczysty obiad poprzedzony był krótką częścią artystyczną, w której wychowankowie przypomnieli wszystkim tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Później przyszedł czas na podanie wyników konkursu plastycznego na najładniejszą kartkę wielkanocną i wręczenie nagród. Na zakończenie wszyscy przystąpili do wykonania palm wielkanocnych w zespołach składających się z dzieci, rodziców i wychowawców.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć wszystkim pokoju w sercu, miłości i nadziei płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz wiosennej radości przy świątecznym stole.

Koszyczek Wielkanocny Koszyczek Wielkanocny Koszyczek Wielkanocny

Więcej zdjęć w galerii

 

Pożegnanie zimy – 21.03.2016

Topienie „marzanny” to według tradycji symbol odchodzącej zimy i nadejścia wiosny. Strojenie i przygotowywanie kukły sprawia największą frajdę naszym najmłodszym milusińskim, którzy pod czujnym okiem pani Aliny i z wypiekami na twarzy, wspólnie pracowali i pomagali sobie nawzajem. W pierwszy dzień wiosny wyruszyli razem  z wychowawcą w pochodzie i aby tradycji stało się zadość, spalili „marzannę” żegnając tym samym zimę. I choć pogoda za oknem nie przypomina jeszcze tej wiosennej, to w naszych sercach już dawno zagościła wiosna!

Pożegnanie zimy Pożegnanie zimy Pożegnanie zimy

Więcej zdjęć w galerii

 

Przeszczepki” – 18.03.2016

Już po raz kolejny wychowankowie naszej placówki zostali zaproszeni przez organizatorów na XII Zjazd Dzieci i Młodzieży po Transplantacji Serca, który jak co roku odbywa się        w Zduńskiej Woli w Restauracji „Biesiada”. Spotkanie z „przeszczepkami” – jak sami siebie nazywają, jest okazją do poznania i zawarcia nowych znajomości, a przede wszystkim do świetnej zabawy, która zawsze towarzyszy tym spotkaniom. Wspólna zabawa pozwala chorym dzieciom choć na chwilę zapomnieć o chorobie, a naszych podopiecznych uczy walki z przeciwnościami i trudami codziennego życia.

Przeszczepki Przeszczepki Przeszczepki

Więcej zdjęć w galerii

 

Dzień Kobiet – 08.03.2016

W tym wyjątkowym dniu nasi chłopcy z panem Marcinem na czele złożyli wszystkim paniom życzenia i wręczyli drobne upominki: kwiaty oraz czekoladki. Dla wszystkich przygotowano  też słodki poczęstunek. Dziękujemy za pamięć o nas – kobietach w tym szczególnym dniu

Dzień Kobiet IMAG0011 Dzień Kobiet

Ferie zimowe

 

W dniach 13-20.02.2016r grupa naszych wychowanków wraz z opiekunami uczestniczyła w zimowiskach w miejscowości Biały Dunajec. Dzieciaki miały możliwość pojeździć na nartach, i łyżwach oraz zwiedzić największe atrakcje Zakopanego, takie jak: Gubałówka, skocznia narciarska, Krupówki, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach czy Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Piękno tatrzańskiej przyrody podziwiali spacerując szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wieczory wychowankowie spędzili na basenie w Zakopanem oraz w kinie na filmie:”Misiek w Nowym Jorku”. Byli też na wycieczce w Niedzicy, gdzie zwiedzali tamtejszy zamek oraz zaporę i elektrownię. W drodze na zimowiska odwiedzili Jasną Górę w Częstochowie, Wadowice oraz Kalwarię Zebrzydowską; w drodze powrotnej zaś zwiedzali Kraków.

Serdecznie dziękujemy naszemu Sponsorowi – firmie SUEK Polska sp. z o.o.

za sfinansowanie wypoczynku zimowego.

Ferie 2016 – prezentacja

Ferie 2016 Ferie 2016 Ferie 2016

 Więcej zdjęć w galerii

Walentynki – 10.02.2016

W dniu 10 lutego odbyła się w naszej placówce impreza walentynkowa, w czasie której wychowawca otworzył specjalnie przygotowaną na tę okazję „skrzynkę walentynkową” z kolorowymi kartkami i listami przygotowanymi przez wychowanków. Poczta walentynkowa sprawiła większości z nas sympatyczną niespodziankę. Po rozdaniu wszystkich karteczek przyszedł czas na zabawę: „Randka w ciemno”, która przyniosła wiele śmiechu przy zaskakujących wyborach partnerów zabawy. Na zakończenie wychowankowie jak zawsze zostali obdarowani słodkim poczęstunkiem.

 Walentynki Walentynki Walentynki

Więcej zdjęć w galerii

 

„To już 10 lat…”

10 lat

W lipcu br. mija 10 lat od powstania naszej placówki – Domu Dziecka im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wojsławicach. Przez te lata nasza placówka była i jest domem dla wielu wychowanków, którzy z różnych przyczyn nie mogą przebywać w domach rodzinnych. Z tej okazji pragniemy zorganizować uroczystość, na którą chcemy zaprosić byłych wychowanków, a także tych z Państwa, którzy przez ten czas z nami współpracowali i pomagali okazując nam swoje serce.

 Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zechcieliby nas wspomóc finansowo w przygotowaniu  naszej uroczystości serdecznie dziękujemy!

 

11 Noworoczny Obiad z Gwiazdami – 09.01.2016 Warszawa

Jak co roku Verena Jarczyńska właścicielka restauracji Jeff’s zorganizowała noworoczny obiad dla dzieci z domów dziecka z całej Polski. Na spotkanie zostały zaproszone również dzieci i kadra wychowawcza Domu Dziecka w Wojsławicach.  Imprezę prowadziła Bogna Sworowska a miejscem spotkania była warszawska restauracja Jeff’s. Na swoich idoli ze szklanego ekranu, ale przede wszystkim na ulubione dania czekało kilkaset dzieci. Bulion kurczaka, burgery z prawdziwej wołowiny, oczywiście frytki, a na deser ciasto czekoladowe. Do tego mnóstwo owoców, napoje i słodkie przekąski.

Wśród atrakcji były koncerty gwiazd m.in. Saszan, konkursy, malowanie buziek oraz możliwości zdobycia autografów od ulubionych gwiazd. Aktorzy, wokaliści, prezenterzy, tancerze, politycy i sportowcy już po raz jedenasty przenieśli się w kolorowy świat wychowanków domów dziecka. Artyści ani przez chwilę nie mieli taryfy ulgowej. W pocie czoła biegali między kuchnią a stołami serwując przysmaki, pozowali do zdjęć, rozdawali autografy, opowiadali o swojej pracy, ale przede wszystkim rozmawiali z dzieciakami o ich planach i marzeniach.

Wśród wielu przybyłych na tę uroczystość gości byli zarówno stali bywalcy tej imprezy, jak i debiutujący. Pojawiły się takie gwiazdy jak: Izabela Zwierzyńska, Olga Borys, Dorota Czaja, Aleksandra Mikołajczyk, Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Magdalena Zawadzka, Cezary Pazura, Katarzyna Kwiatkowska, Klaudia Halejcio i Tomasz Barański, Danuta Stenka, Karolina Szostak, Saszan, Jessica Mercedes, Stefano Terrazzino, Marta Kielczyk, Maciej Orłoś, Ryszard Kalisz, Paweł Stasiak, Edyta Herbuś, Jankes, Dawid Woliński, Łukasz Jemioł, Tomasz Ossoliński, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. 

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie!

 XI Noworoczny Obiad z Gwiazdami XI Noworoczny Obiad z Gwiazdami XI Noworoczny Obiad z Gwiazdami

Więcej zdjęć w galerii

Wizyta w Pałacu Prezydenckim – 09.01.2016 Warszawa

Najważniejszą niespodzianką  Noworocznego Obiadu z Gwiazdami była wizyta wychowanków placówki wraz z kadrą wychowawczą u Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Duda. Wychowankowie przyjęli od Pierwszej Damy zaproszenie na deser w Pałacu Prezydenckim i po spotkaniu z Panią Prezydentową zwiedzili siedzibę Prezydenta RP. Dzieci z naszej placówki w podziękowaniu za zaproszenie obdarowały Panią Prezydentową prezentami. Pierwsza Dama obiecała odwiedzić dzieci w Wojsławicach. Była również możliwość zrobienia wspólnej fotografii, jak również dzieci otrzymały autograf.

 Wizyta w Pałacu Prezydenckim Wizyta w Pałacu Prezydenckim Wizyta w Pałacu Prezydenckim

Więcej zdjęć w galerii