nasz patron

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta
Jan Paweł II

Biuletyn Informacji Publicznej

2018

Wigilia

W dniu 15.12.2018r. na terenie Domu Dziecka im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wojsławicach odbyło się spotkanie świąteczne wychowanków placówki, ich rodzin, osób bliskich oraz kadry pedagogicznej. Na spotkanie przybyło wielu serdecznych przyjaciół, którzy w ciągu roku wspierają działalność placówki. Także tego pięknego popołudnia mogliśmy liczyć na ich obecność, dobre serca oraz wsparcie w postaci obdarowania wychowanków wymarzonymi prezentami, które rozdał prawdziwy Święty Mikołaj. Magiczny wieczór wzbogacony był pięknymi kolędami w wykonaniu wychowanków przy akompaniamencie zespołu.

Tego wieczoru serca naszych wychowanków biły szybciej i radośniej a ich twarze rozpromieniały szerokie i szczere uśmiechy.

 

 „Nie tylko od Święta”

W dniu 17 listopada 2018 r. na terenie Stajni w Gajewnikach odbyło się spotkanie integracyjno-terapeutyczne pn. „Nie tylko od święta” dla wychowanków Domu Dziecka im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wojsławicach i ich rodzin. Pomysłodawcami spotkania byli członkowie grupy nieformalnej Nasz Dom działającej przy naszej placówce pod przewodnictwem pani Ilony Kamińskiej – psychologa placówki. Spotkanie zostało w całości sfinansowane ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Spotkanie miało na celu integracje dzieci z naszego Domu Dziecka w Wojsławicach z ich rodzicami i osobami bliskimi. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia teatralnego pt. „Pokonać siebie” przygotowanego przez dzieci dla ich rodzin. Dla rodziców i dzieci przygotowano również warsztaty terapeutyczne oraz liczne gry i zabawy. W miłej i radosnej atmosferze, uczestnicy brali udział w kolejnych konkursach. Rodzice mogli skorzystać również z metamorfoz stylistów makijażu i fryzur. Wspólnie z dziećmi brali udział w przejażdżkach bryczką, jak również w pieczeniu kiełbasek przy ognisku. Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek w formie szwedzkiego stołu. Ten dzień obfitował
w wiele atrakcji – wspólne tańce, pokazy mody, łamigłówki i zagadki. Uśmiech nie schodził
z twarzy dzieci a wspólnie wykonane z rodzicami prace zdobią wnętrze naszego Domu.

Dziękujemy za cudowne chwile!!!

Spoty teatralne

W dniu 13.11.2018 grupa wychowanków Naszego Domu pod opieką psychologa Ilony Kamińskiej i wolontariusza brała udział w projekcie Sploty teatralne pod hasłem „Naprawdę jaka jesteś…” Celem projektu było przygotowanie krótkich etiud przez grupy z różnych środowisk w tym osób niepełnosprawnych.

Nasi wychowankowie pod opieką psychologa i wolontariusza wystąpili z etiudą pt.”Pokonać siebie”. Efekt dwu miesięcznej pracy wychowankowie pokazali na scenie Centrum Integracji Ratusz w Zduńskiej Woli. Udział w tym projekcie był dla wychowanków ogromnym wyzwaniem z którym znakomicie sobie poradzili. W przygotowanej etiudzie wychowankowie opowiedzieli historię opartą o własne, trudne doświadczenia.

 

 

 

 

Kochani udostępniajcie i włączcie się w moją akcję na IG! Siła jest w Nas!?

Extra Tata wraz z dzieciakami z Domu Dziecka w Wojsławicach potrzebuje Waszej pomocy! Musicie dołączyć do jego drużyny na Instagramie.

Jak to zrobić? To dziecinnie proste – pod tym postem https://instagram.com/p/BqXNeUVnC6m/ odpowiedzcie na pytanie “Dlaczego to Wy macie dołączyć do drużyny Piotrusia”? Musimy zebrać bardzo liczną drużynę wtedy firma Mattel przekaże 5000 PLN na wskazany cel. A cel?! Jest szczytny to dom dziecka w Wojsławicach koło Zduńskiej Woli rodzinnego miasta Extra Taty!

Więcej szczegółów o konkursie i nagrodach dla Was znajdziecie tu: https://instagram.com/p/BqXNeUVnC6m/

 

 

 

Grupa nieformalna NASZ DOM działająca przy Domu Dziecka im. św. M. M. Kolbego w Wojsławicach będzie realizować projekt pn. “Nie tylko od Święta” mający na celu integrację wychowanków Domu Dziecka z ich rodzicami biologicznymi i osobami bliskimi. Wydarzenie będzie miało na celu spotkanie integracyjno-terapeutyczne w dniu 17.11.2018 na terenie Stajni w Gajewnikach w godzinach 14.00 – 20.00. w wydarzeniu zaplanowano wspólne warsztaty terapeutyczne, czas zabaw i gier, przejazdy bryczką i wspólne ognisko. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

 

 

Wakacje 2018

Dzięki Sponsorom i Przyjaciołom naszego Domu Dziecka udało nam się w tym roku spełnić marzenia naszych dzieci, które dzięki finansowemu wsparciu mogły wyjechać na kolonie letnie. Nasi wychowankowie byli m.in. nad morzem w miejscowości Ustronie Morskie, Dąbki oraz Ustka; byli też w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym w Wawrzkowiźnie, w Julinku koło Warszawy oraz na obozie wypoczynkowym w Oćwiece.

Dziękujemy!!!!!!

 

 

Podczas tegorocznych wakacji nasi podopieczni skorzystali z  bezpłatnych kolonii, dzięki 3. edycji charytatywnej akcji „Wakacje z Muszkieterami”. Pomysłodawcą letniego wypoczynku jest Fundacja Muszkieterów wspierana przez właścicieli sklepów Intermarche i Bricomarche. Łącznie w akcji wzięło udział 750 dzieci z całej Polski! Ambasadorką „Wakacji z Muszkieterami” jest medalistka olimpijska, Sylwia Gruchała, a honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka.

Więcej informacji: www.facebook.com/FundacjaMuszkieterow

 

 

Dzień Dziecka z Borg Automotive – 09.06.2018

Firma Borg Automotive ze Zduńskiej Woli zaprosiła naszych wychowanków na wspólne świętowanie Dnia Dziecka. Impreza odbyła się w Sali Amadeusz w Zduńskiej Woli. Na dzieci czekała moc atrakcji: dmuchane zamki, gry i zabawy integracyjne z animatorami oraz mnóstwo pyszności: różne przekąski i słodkości. Każdy z wychowanków otrzymał voucher do Parku Trampolin SALTOS w Łodzi.

            Serdecznie dziękujemy Firmie Borg Automotive za zaproszenie!

 

Dzień Dziecka – 25.05.2018

W piątek 25 maja na terenie placówki odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Wśród zaproszonych Gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Firmy Ipsen Poland Sp. z o.o z Warszawy (sponsor projektu „Korepetycje”), a także Sponsorzy i Przyjaciele naszego Domu Dziecka. Gościem specjalnym tegorocznej imprezy był pan Mariusz Stępiński – reprezentant Polski w piłce nożnej.Obchody Dnia Dziecka rozpoczęliśmy od meczu piłki nożnej drużyn mieszanych. Następnie udaliśmy się na plac przed placówką by tam coś zjeść i wspólnie bawić się na dmuchanych materacach oraz rywalizować w zawodach sumo i biegu w potrójnych spodniach. Dzieci mogły też zrobić sobie śmieszne zdjęcia w foto budce i poprosić o pomalowanie twarzy. Wspólnie spędzony czas dał nam wiele radości i okazji do świetnej zabawy.

 

Piątka Pomarańczowej Pomocy – 20.05.2018r

W niedzielę 20 maja na ulicach Zduńskiej Woli odbył się bieg II Piątka Pomarańczowej Pomocy. Jest to bieg charytatywny, gdyż zebrane środki przeznaczone będą na zakup sprzętu dla oddziału opieki paliatywnej zduńskowolskiego szpitala. W biegu tym wzięła udział jedna z naszych wychowanek, której możemy pogratulować odwagi i podziękować za udział. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pakiety startowe oraz pamiątkowy kolorowy medal.

„Nadzieja na mundial” – 28.04.2018r

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Bemowo w Warszawie już po raz dziewiąty rozegrano Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Pomysłodawcą i jednym z organizatorów imprezy było Stowarzyszenie „Nadzieja na mundial”, które wspiera i pomaga realizować marzenia wychowankom placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dla podopiecznych naszego Domu Dziecka był to już trzeci występ w barwach zespołu „Companionship” Wojsławice pod kierunkiem pani Agnieszki Ciesielskiej, która tego dnia z pedagoga placówki stała się trenerem drużyny piłkarskiej. Nasze dzieciaki bardzo odważnie i z wielką determinacją rozgrywały każdy kolejny mecz dając z siebie wszystko, za co serdecznie im dziękujemy i życzymy powodzenia w przyszłorocznych rozgrywkach!

 

Koszyczek wielkanocny – 27.03.2018r

Tuż przed świętami wielkanocnymi spotkaliśmy się w naszym rodzinnym gronie na świątecznym obiedzie, by wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas. W tym roku w przygotowanej części artystycznej wzięli udział wszyscy wychowankowie wraz z opiekunami. Grupy zostały wybrane w drodze losowania, podobnie jak i tematyka krótkiej inscenizacji. Każda drużyna miała do odegrania postaci z innej bajki wraz z wplecionym motywem dotyczącym świąt wielkanocnych. Wszyscy świetnie się bawili i miło wspominają ten dzień.

 

Obóz Piłkarski w Spale 04.02.2018 – 10.02.2018

Uwierz w swoje marzenia,
nic nie jest niemożliwe” – Neymar

Czwórka wychowanków naszego Domu, wzięła udział w zimowym obozie piłkarskim Polish Soccer Skills w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w SPALE. Każdego dnia nasi piłkarze brali udział w 4 jednostkach treningu piłkarskiego, w tym w treningu techniki i koordynacji, grach zadaniowych 4 x 4, grach treningowych z hiszpańskim i niemieckim trenerem. Dodatkowo uczestniczyli w zajęciach taktycznych, testach motorycznych, a wieczorami regenerowali siły na basenie. Indywidualne podejście do każdego zawodnika, pozwalało trenerowi na zwrócenie uwagi na każdy szczegół i poprawę każdego błędu.  Piłkarze mieli dzięki temu możliwość wyeliminowania złych nawyków piłkarskich i lepszego zrozumienia danego  ćwiczenia. Nasi wychowankowie wrócili bogatsi w wiedzę teoretyczną oraz bardziej świadomi swoich umiejętności i możliwości poprawienia braków. Dostali nieźle „w kość”, ale pot wylewany na treningach uświadomił im jedno- jak mówią-  „że kochają piłkę nożną i dla niej są w stanie zrobić wszystko.”

Na zakończenie wyjazdu każdy zawodnik oprócz dyplomu ukończenia obozu, otrzymał także specjalnie przygotowaną książkę z opisem swojego indywidualnego profilu umiejętności. Ocena umiejętności i cech piłkarskich wykonana była przez trenerów prowadzących i psychologów.

Wyjazd JUSTYNY, WERONIKI, KAMILA i MARCINA na obóz piłkarski był możliwy dzięki naszym przyjaciołom, którzy jak co roku wspierają nas w finansowaniu wypoczynku zimowego. Nasi zawodnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na Polish Soccer Skills dzięki: Firmie SUEK Polska Sp. z o.o. Gdańsk i BORG AUTOMOTIVE Zduńska Wola.

Obóz był doskonałym treningiem, przed udziałem naszej drużyny COMPANIONSHIP WOJSŁAWICE w kwietniu br. na IX Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej dla Dzieci z Domów Dziecka, organizowane przez Stowarzyszenie Nadzieja na Mundial w WARSZAWIE. W tamtym roku doszliśmy do 1/8 finału. W tym roku mierzymy znacznie wyżej. Nasi piłkarze już nie mogą się doczekać udziału w Polish Soccer Skills podczas wakacji 2018r. W tym roku obozy będą odbywać się w 8 dogodnych i dokładnie wyselekcjonowanych lokalizacjach, tj.:  w Kleszczowie, Spale, Białej Podlaskiej, Pucku, Wałbrzychu, Zakopanem, Wałczu, Ostródzie. Mamy nadzieję, że i tym razem wychowankowie będą mogli w nich uczestniczyć.

Polish Soccer Skills Polish Soccer Skills Polish Soccer Skills

Więcej zdjęć w galerii

 

Ferie zimowe – 29.01.2018 – 11.02.2018

        Ferie dobiegły końca. Podczas dwóch tygodni wolnych od nauki nasze dzieci miały możliwość uczestniczyć w zajęciach organizowanych m.in. przez Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. Oprócz zajęć ruchowych czy plastycznych dzieci, uczestniczyły w wielu wycieczkach. Odwiedziły m.in. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli, Komendę Powiatową Policji w Zduńskiej Woli i Muzeum Historii Miasta. Były też na wycieczce w Uniejowie na termach. Ferie
w Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli zakończył bal karnawałowy. 

        Drugi tydzień ferii upłynął  pod znakiem gier i zabaw ruchowych, dzięki którym dzieci miały możliwość rozwinąć swoje umiejętności rywalizacji połączonej z dobrą zabawą. Jedną z głównych atrakcji były zabawy z klanzą. Młodsze dzieci uczestniczyły w takich zabawach, jak „krzesła”, „niedźwiedź”, czy „twister”. Dla dzieci niechętnie nastawionych do gier ruchowych, przygotowane były puzzle oraz gry planszowe. Kadra pedagogiczna  zorganizowała również wspólny wyjazd do Aquaparku „Fala” w Łodzi i wyjazd do Mc Donalda. Podczas ferii nie obyło się również bez pizzy, którą wszyscy zjadali ze smakiem!

Starsi wychowankowie uczestniczyli w obozie piłkarskim w Spale oraz w obozie jeździeckim w Stajni Koni w Hermanowie.

Szkoda że ferie się skończyły i trzeba wracać do szkoły …

Ferie Zimowe 2018 Ferie Zimowe 2018 Ferie Zimowe 2018

Więcej zdjęć w galerii

 

 

05.01.2018 – 07.01.2018 – Folwark Konny w Hermanowie

Wychowankowie placówki pod opieką psychologa placówki przebywali na wypoczynku w Folwarku Konnym w Hermanowie. Podczas 3 – dniowego pobytu mieli okazję obcować ze zwierzętami, przede wszystkim z końmi. Jazda konna, możliwość czyszczenia i karmienia koni oraz przytulania się do nich wyzwoliła w wychowankach mnóstwo przyjemnych emocji. Dla jednych była to okazja do przełamania lęku, a dla innych uspokojenia i wyciszenia się. Obcowanie z końmi wyzwoliło w dzieciach ogromne pokłady miłości, wrażliwości i opiekuńczości. Poza zajęciami ze zwierzętami wychowankowie brali udział w warsztatach z garncarstwa. Mogli własnoręcznie ulepić z gliny prezenty dla siebie i bliskich. Ciekawy był także wykład z ichtiologii, który prowadził przedstawiciel Fundacji Ratuj Ryby. Pięknym zakończeniem tego wyjazdu było wieczorne ognisko z kiełbaskami.

Serdecznie dziękujemy właścicielowi Folwark za możliwość spędzenia czasu, pełnego ciepłych i pozytywnych emocji.

Folwark Konny w Hermanowie Folwark Konny w Hermanowie Folwark Konny w Hermanowie

Więcej zdjęć w galerii

XIII NOWOROCZNY OBIAD Z GWIAZDAMI – 03.02.2018 

       W sobotę, 03 lutego, w Restauracji JEFF’S Pole Mokotowskie odbyła się trzynasta edycja Noworocznego Obiadu z Gwiazdami. Tradycyjnie, Pani Verena Jarczyńska, pomysłodawczyni i właścicielka restauracji zaprosiła na to spotkanie  Dzieci z Domów Dziecka, w tym również dzieci z naszego Domu Dziecka w Wojsławicach. Dla dzieci spotkanie z osobami, które znają wyłącznie z telewizji czy internetu, było niezapomnianym przeżyciem. Oprócz zbierania autografów, robienia sobie zdjęć ze znanymi i lubianymi, przygotowano dla nich wiele atrakcji – m.in. baloniki, malowanie buziek, spotkanie
z Monarchs, drużyną futbolu amerykańskiego, pokazy przygotowane przez Cyrk Zalewski, konkursy, klowni, stanowiska z popcornem, watą cukrową i hot-dogami. Na scenie dla gości wystąpili: Agnes Violin, Basia Hetmańska – Candy Girl, Leszek Stanek, Paweł Stasiak – Papa D, Adam Fidusiewicz i Jarosław Zakrzewski – team impro, a pod okiem Marty Wiśniewskiej wystąpiły tancerki hip-hop. Dla dzieci malowała piękne akwarele Anna Halarewicz. Chwilą wytchnienia od atrakcji był obiad ze specjalnym menu przygotowanym przez restaurację Jeff’s, zawierającym dziecięce przysmaki. Na stołach znalazły się zdrowe, ale lubiane przez dzieci dania. Szef restauracji na początek zaserwował, do wyboru, rosołek z kluseczkami lub pomidorową, zaś na drugie danie: burger z wołowiny z łódeczkami
z ziemniaków, sałatą, pomidorem i ogórkiem oraz chicken fingers i mini marchewki. Nie mogło zabraknąć deseru – musu czekoladowego z naturalnej czekolady z owocami, kompotu
i świeżych owoców.

      Podobnie, jak w latach ubiegłych Obiad wsparli, Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda, Prezydent M. St. Warszawy, Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Pan Premier Mateusz Morawiecki. Pani Prezydentowa przygotowała dla dzieci tradycyjnie, piękną niespodziankę – zaprosiła je do Pałacu Prezydenckiego na podwieczorek oraz zwiedzanie. Pan Premier przekazał prezenty dla każdego dziecka. Pani Prezydent Warszawy była obecna podczas Obiadu oraz podobnie, jak w latach ubiegłych, każdą placówkę hojnie obdarowała słodyczami i artykułami szkolnymi. Przy wyjściu każde dziecko otrzymało ogromny wór z prezentami.

Spotkanie uświetniło również ponad 80 wspaniałych, sławnych i dobrych ludzi!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE!

 

XII Noworoczny Obiad z Gwiazdami XII Noworoczny Obiad z Gwiazdami XII Noworoczny Obiad z Gwiazdami

Więcej zdjęć w galerii