nasz patron

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta
Jan Paweł II

Biuletyn Informacji Publicznej

Klub wolontariatu

 

W roku szkolnym 2013/2014 wychowankowie naszej placówki byli aktywnie angażowali się w działalność wolontarystyczną w ramach Klubu Wolontariatu „Bezskrzydłe Anioły”. Ich główne zadania skupione były wokół pracy z ludźmi starszymi i schorowanymi z Domu Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli. Młodzi wolontariusze wraz ze swoim koordynatorem spotykali się z podopiecznymi DPS-u kilka razy w miesiącu. To tam odbywały się rozmowy z seniorami, wspólne spacery oraz czytanie książek i prasy. Wolontariusze pomagali także przy spożywaniu posiłków. Podopieczni naszej placówki polubili swoją pracę i zaprzyjaźnili się z pensjonariuszami DPS, którzy z niecierpliwością oczekiwali każdego kolejnego spotkania.
Na zakończenie kolejnego już roku pracy wolontarystycznej najbardziej aktywni i zaangażowani w pracę wychowankowie zostali wyróżnieni dyplomami z podziękowaniem za bezinteresowną chęć niesienia pomocy.
Jesteśmy przekonani, że pomaganie osobom potrzebującym uwrażliwi naszych podopiecznych na los drugiego człowieka, pomoże im w kształtowaniu poprawnych wzorców i norm postępowania oraz rozwinie w nich empatię.

 
 

Wolontariusze u nas

 

W okresie od września do grudnia 2014 w naszym Domu jest realizowany projekt pn. „ Szachy to nie tylko gra umysłu”. Zajęcia z szachów z naszymi dziećmi prowadzi pan Edward Śmietański, który w ramach wolontariatu przyjeżdża do naszej placówki jeden raz w tygodniu. Swoją pasją próbuje zarazić naszych podopiecznych i razem z nimi zgłębia tajniki gry, ucząc przy tym kreatywnego myślenia. Szachy to gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka; zawiera przy tym wiele elementów wychowawczych. Gra w szachy uczy szacunku do przeciwnika i do samego siebie.

„Szachy – podobnie jak miłość – są zaraźliwe bez względu na wiek” (S. Flohr)

 

Więcej w galerii